| Cristinelarseni a întrebat:

Am o lustră la care un bec pâlpâie iar unul nu se aprinde, care poate fi cauza?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Firele din lustra sunt vechi coapte, cîti ani are lustra ca nu pare nouă, sigur are 50 de ani si aia. Arunca o sau vinde o pentru piese si cumpărati una nouă gasesti pe olx sau in bucur Obor daca esti din Bucuresti

| mi25 a răspuns:

Becul care nu se aprinde nu face contact, iar cel ce palpaie are cotact imperfect.
Intrerupe curentul de la tabloul de sigurante si cu o surubelnita ridica lamela care trebuie sa facacontact cu "țumburusul" becului.

| Gugustelut a răspuns:

Ii face cu ochiul celuilalt.

Kiss love!