Întrebare recomandată | eueu21 a întrebat:

Am o masina de cusut electrica nemteasca Pfaff dupa ce mi sa rupt acul am pus altul dar nu se poate lasa jos in suveica loveste de chestia accea rotunda unde vine suveica.Cine, ma poate ajuta multumesc mult.

1 răspuns:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

BUna, da te ajut eu. Probabil nu ai montat bine acul masinii. Un ac de cusut la orice masina, cred ca ai observat ca se monteaza cu santul acului sprea partea stanga a ta in afara. Ai fost atent(a) cum a fost montat primul ac? Si gand montezi alt ac, dauta sa ridici cat mai sus in acel suport de tinut acul, si apoi strangi cu surubelnita bine de tot sa sustina acul. Daca nu pui acul bine, nu-ti permite masina sa cosi, probabil se izbeste in graifar. Daca nu stii, cheama pe cineva care se pricepe mai bine. Bafta! Eu stiu sa momtez, dar atat te pot ajuta de aici.