| savino23 a întrebat:

Buna din nou.Am o masina de cusut electrica, si nu pot coase la ea deoarece incurca ata jos la suveica.Cine ma poate ajuta, dau funda si 2euro credit pe orange.Astept pareri.Va multumesc.

2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

In primul rand trebuie sa verifici tensionarea de la ata care trece sa ajunga la ac, apoi sa vezi daca ai trecut ata corect la penita suveicii, fiecare suveica are sensul ei, dar in special verifica ata de la ac, acolo e baiul, iti spune cineva care lucreaza cu masina, detalii in privat

| SimonaL a răspuns:

Ai dereglata coperta suveici iar gheara extractoare nu prinde ata cand trebuie si ii da drumu tot cand nu trebuie, de aceea se suprapune ata si se incurca... trebuie sa mergi cu ea la un specialist ceva:-s