| GabrielDaniel01 a întrebat:

Am o masina de spalat whirpool, se arde firul la papuc la rezistenta, de 2 ori am taiat din fir, l-am curatat si am pus alt papuc. Nu stiu care ar fi cauza.

3 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Cauza este contact imperfect.

| danbnz a răspuns:

Ai consum mare de curent pe acel fir... pune un fir mai gros.

| GouDidodino a răspuns (pentru danbnz):

Crezi ca masina de spălat este facuta de el? Firul este calibrat pentru consumatorul respectiv, de către producator. Cauza este alta, poate un contact imperfect, sau poate chiar rezistența defecta