| Moira a întrebat:

Am o trambulina de 180 cm diametrul. Copilul indrageste sa sara, insa cum in ultima perioada a tot plouat nu a putut sa faca asta. M-am gandit sa iau ceva ca o copertina care sa il protejeze pe el si sa nu ude nici trambulina. Ce as putea folosi ca sa acopar trambulina?

Răspuns Apreciat de Editori
| CristianCRS a răspuns:

Exista niste corturi pentru trambuline dar sunt scumpe si nu cred ca sunt la aceasta dimensiune, daca este trambulina cu plasa, cea mai simpla varianta ar fi : mers la orice magazin de bricolaj sau materiale de constructii, cumparata folie de plastic cat mai groasa posibil, taiata la dimensiunea si forma dorita si indoita de 2 sau 3 ori pe margini pentru rezistenta si apoi prinsa pe marginea de sus a plasei cu ajutorul colierelor de plastic(soricei le mai spune). Cu putina rabdare si atentie poate iesi ceva ieftin si ok estetic, nu stiu cum s-ar comporta la vant puternic ( poate avea efectul unei umbrele; i poate rasturna trambulina). Ar mai fi varianta :Folie de plastic cat mai groasa, coarda elastica, taiata folia la marimea si dimensiunea dorita si prinsa coarda elastica pe marginea foliei tot cu ajutorul colierelor, astfel se poate pune si da jos mai usor acoperitoarea. Sper ca ajuta la ceva, doar la atat m-am putut gandi.