Întrebare recomandată | CatGirl a întrebat:

Am patat din greseala peretele cu suc de rodii. Cu ce sa dau ca sa se duca petele?

Răspuns Câştigător
| Diiaa2106 a răspuns:

Eu am sters peretele imediat cu servetele umede si acum nu mai e nimic pe el.

22 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cu ciocanul. Sau cu bormasina, daca iti iubesti vecinii.

| MskDesign a răspuns:

Daca nu ai var lavabil pe pereti, nu prea ai ce face.

| danutzu96 a răspuns:

Nu incerca otet! am scapat eu pe perete din greseala si distruge lavabila (zici ca o arde ). Ia o carpa umeda si freaca pana iese.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Incearca niste Ca(HO)2. Functioneaza. Stiu bine. I se mai spune si var.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca se ia bine cu otet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa acoperi pata cu o vopsea in culoarea peretelui, sau lavabila daca ai peretii albi.

| Kyılε a răspuns:

Cu var, scumpo!

| panther2007 a răspuns:

Interesante sfaturi date totusi consider ca nu sunt bune. Pentru a scoate petele de pe peretii depinde ce vopsea ai, daca ai lavabila cu teflon sau cu ioni de argint se curata usor cu o carpa, daca ai o vopsea lavabila simpla nu o poti curata

| Addaa1998 a răspuns:

Ai putea da inca un strat de var sau incearca cu otet sa indepartezi pata.

| Raluu1234 a răspuns:

Vanish. Mi.am luat eu de pe un tricou petele de rodii.
Pui putin pe pata si freci, apoi astepti 5-6 minute si poti clati

| DeliaLavinia1999 a răspuns:

Daca nu ai vopsea ai putea incerca sa uzi un pic o laveta sau un prosop sa pui ceva detergent sau ce ai prin casa si sa dai pe perete.Sau daca parintii tai nu stiu fugi repede la magazin iei ce ti-am scris mai sus sau poti cumpara ceva de scos pete

| vvviper a răspuns:

Vopsea.

| roxyadryan a răspuns:

Incearca cu putina apa cu otetwinking ...am primit sfatul si eu la randul meu de la o cunostinta

| SoareleSpuneProstii a răspuns:

Stiu ca petele de rodii nu ies de nicăieri cu nimic

| paul345 a răspuns:

Trebuie sa dai cu vopsea si daca nu ai dai cu otet, cred!

| fetitafrumoasa a răspuns:

Incearca cu o lotiune de antimucegai

| CatalinSCO a răspuns:

Cel mai bine merge cu CLOR am paťit si eu si a mers sper ca te-am ajutat funda happy

| alin11alinutzu a răspuns:

Cu suc de lamaie laughing

| JustinBieber1 a răspuns:

Var lavabil!

| Bogdan177 a răspuns:

Pai doar asa poti sa mai dai o data cu var si sa tragi inapoi cu vopse laughing asa am patit i eu...

| VincentSenpai a răspuns:

Otet,var sau clor

| SickSkellet a răspuns:

Incearca sa uzi un prosop cu apa rece si sarata parca apasind pe pete nu insirandu-le sau cu solutie de spalat geamurile, insa nu in abundenta daca e vorba de tapet