| anonim_4396 a întrebat:

Am primit un trandafir frumos si vreau sa-l pun la ghiveci. Se poate? Cum?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce se trece, tai oblic tija trandafirului la abele capete o infingi cu 1 capat intr-un cartof. Apoi pui cartoful cu tot cu trandafir in ghiveci sau pamant si-l uzi normal.
http://livegreen4ever.weebly.com/......cartofilor

| Idkidk a răspuns:

Păi nu cred, lasă-l undeva, în apă să facă rădăcini! După aceea vezi dacă face!

| saftaiiustin a răspuns:

Din câte am văzut trebuie sa îl ți în apa și după îl bagi în ghiveci și vezi dacă merge happy

| TampitulDeLaOpera a răspuns:

Nup, daca nu prinde radacini mai intai, pune-l intr-o vaza cu apa si asteapata pana face radacina.PS ii vor cadea frunzele si florile, dar dupa ce-l plantezi va creste altul.....de recomandat sa-l pui intr-un ghiveci mare, eventual afara.