| AlinaValentina97 a întrebat:

Am primit o orhidee la cutie si are un recipient cu apa si saruri in care sta. Se poate prinde daca o pun intr-un ghiveci? Nu vreau sa moara.

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Din cate stiu, recipientul ala ar trebui sa fie transparent. Si asta pentru ca radacinile au nevoie de lumina. Daca o sa o muti intr-un chiveci, practic ii tai sursa de lumina. Pamantul ce il are ea deja, nu trebuie schimbat deci nu e indicat sa o muti fiind si sensibila.

| Chinezw a răspuns:

Da merge. dar sa o lasi asa cum e si sa ii pui pamant din comert