| Sam5556 a întrebat:

Am pus o clocitoare cu 40 de ouă și mi-au iesit doar 15 iar restul ouălor sunt doar ciocnite, dar puii din ele sunt morți.
Care ar putea fi cauza?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

O pana de curent?
Posibil sa se fi racit mediul.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Temperatura din clocitoare a fost modificat sau setat necorespunzator, ori ouăle sau puii au fost cu probleme, deși e greu de crezut ca 25 de oua sa fie cu probleme

| Sam5556 explică (pentru CristinaMatei97):

Le-am ales perfect ouăle și Temperatura era între 35-38
Și a fost o până de curent cam de 1 ora și scăzuse temperatura la 25 de grade

| CristinaMatei97 a răspuns (pentru Sam5556):

Pai atunci ți-ai dat singura răspunsul, e din cauza panei de curent