| IlieEmima91 a întrebat:

Am o clocitoare Cleo 5DTH automata și azi se împlinesc 21 de zile de când am pus oua de găina la clocit. Pana acum au ieșit doar 6 pui din cele 41 de oua. Oua ciocnite nu văd sa mai fie. Cum trebuie sa procedez? Cât trebuie sa mai aștept? Pot sa iasă și in următoarele zile, având in vedere ca azi se împlinesc cele 21 de zile?

2 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Eu zic sa aduceti gaina sa cloceasca ouale, saracele oua, din incubatorul ala o sa iasa o gramada de pui handicapati, cel mai bine sa cloceasca o gaina naturala.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Andresso):

O gaina naturala o sa cloceasca 41 de oua in acelasi timp?
trebuie sa fie o gaina data dracu' RAU!