| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare, a fost o furtuna si mi s-a rupt un cais, aveti idee cum sa-l bandajez sa-si revina la normal? Dau fundita + vot!

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Caisii sunt f.sensibili,nu-si mai revine.

| Codrut_Alexandru_1999 a răspuns:

Daca s-a rupt e greu sa il mai bandajezi deoarece e aproape mort dar daca vrei incearca sa ii pui o proptea si sa il legi cu o sfoara iar peste acea ca sa nu intre bacteria sa pui smoala

| Scurtu_Catalin_1969 a răspuns:

Se pot pune 4 bucati de lat din lemn(ca niste atele)si se pune exact in forma in care s-a rupt, se leaga atele stins si se poate reface.Am facut asta unui nuc in gradina cand eram copil.Succes ai un suflet bun.Catalin