| HerzeeN a întrebat:

Am si eu o problema cu casa, are 3 etaje, termopane, usi interioare de lemn, scara interioara, centrala termica si cu toate astea este curent de nu poti sa stai in casa. Care este problema? Oare este de la termopane?
Va rog sa ma ajutati, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| romeo29 a răspuns:

Aprinde o lumanare si vezi in ce directie bate flacara.Praguri, ferestrele chiar daca sunt noi poate nu au garnituri complete.Vezi cu lumanarea. Funda?

9 răspunsuri:
| Helăăău a răspuns:

Posibil, fie nu sunt inchise bine fie sunt defectestraight face fa reclamatie la firma, daca nu sunt puse demult!

| Nero_1949 a răspuns:

E bine izolat catre acoperis? sau spre pod?

| Shery a răspuns:

Eu de cand mi-am pus usi interioare de termopan nu mai am curent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 9 etaje, un living cu o piscina, sala de joaca, si un caine care stie sa vb., sa fim sinceri ok? eu am un etaj si nu ma laud. puteai sa spui ca ai termopane doar nu cate etaje are casa si nu stiu ce.

| Roberta00 a răspuns:

Se poate sa intre curentul pe sub usi.Si eventual pe la un geam.Verifica-le pe toate si vezi care e problema.

| alexandrucorsate a răspuns:

Curentul se face rin suflul aerului, intre 2 spatii deschise, daca intra pe undeva jos in casa si ai ceva deschis sus automat se creaza un suflu si incepe sa traga curent, verifica bine sa ai toate geamurile inchise si usile, ca presupun ca ai peste 15 inchidele pe toate si vezi daca se mai simte curent.

| HerzeeN explică:

In primul rand nu am zis ca e casa mea, pentru ca nu este...
Va rog sa im raspundeti la intrebare, nu sa va abateti de la subiect

| HerzeeN explică:

Da este bine izolat, curent este decat cand e frig afar si merge centrala...

Posibil ca aerul rece sa coboare la etajele inferioare, iar aerul canld sa urce si sa existe aceasta miscare a aerului in toate casa, fii curent?

| HerzeeN explică:

Mai astept si alte sugestii!