| dayana_9600 a întrebat:

Am si eu o problema cu mirosul peretilor.Am avut hamster si s-a impregnat mirosul in pereti.Am incercat tot felul de spray-uri, dar tot miroase.Sunt disperata.Nu mai suport mirosul

4 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Nu prea stiu eu cum au ajuns hamsteri la pereti tai ca sa ii faca sa miroase, dar cu spray nu o sa ai rezultate bune. trebuie data jos suprafata inbacsita si innoita.

mira
| mira a răspuns:

Zugraveste din nou.

| gabriela a răspuns:

Spala totul cu otet si lasa in camera intr-un vas mereu otet... daca e nevoie, repeta stersul pe jos si mobila, vasulcu otet,. pana se evapora. Se rezolva!

| TeoIonela a răspuns:

Si eu am hamsteri de 8 luni si saptamanal le schimb talasul pentru ca, efectiv, miroase foarte foarte tare.Prima data si la mine in camera era un miros foarte ciudat...pana am descoperit cauza:talasul pe care si-au facut ei nevoile.Nu stiu daca mirosul s-a impregnat in pereti sau pe jos, in caz ca i-ai dat drumul, el si-a facut nevoile pe unde a apucat. Sfatul meu e sa muti tot mobilierul de la locul lui si sa speli pe jos foarte bine si apoi sa vezi daca mai miroase ceva.Bafta!