| Dumbi a întrebat:

Stie cineva cum sa numai transpir asa mult? Folosesc deodorant Nivea solid, nu lichid sau spray. Am incercat cu cel lichid, dar ma manca pielea.
Cand transpir, mirosul de la deodorant se face mai vizibil, cel putin eu il simt, nu stiu daca altcineva il simte, miroase bine, dar nu prea suport eu mirosul. Stiti ceva sa numai se faca vizibil?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa te razi la sub brat, ca parul acela miroase, după duș dai cu deorolon si deodorant, si gata, numai transpiri, iar daca esti gras, slăbeste ca de la grasime transpiri, si puți.

| Dumbi explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da', ce crezi ca sunt paros?laughing Nu as sta ca ultimul cimpazeu niciodata.
Asta fac de fiecare data, lucruri normale…
Si nu sunt "bine-facut"(cum spun totilaughing).

| xxt0much a răspuns:

Foloseste deo fara aluminium si chimicale, care inhiba transpiratia si mai dau si un miros urat. Incearcal pe cel de la Lavera ori LemonGras cu bicarbonate de pe situl asta si o sa fii clar incantat de rezultat.
https://organik.ro/account/activereferal-8f00bec0e4c673ff47ee894c774e64ec

| KAVIRO a răspuns:

Încearcă să folosești alt deodorant și să fii bărbierit în locurile care transpiri în exces. Igiena zilnică tot este o bună metodă.

| Necsoiu_Rares_1994 a răspuns:

Fa o baie buna de o ora cu detoate si incearca sa nu te inbraci gros.