| aDEeLAa a întrebat:

Stie cineva cum sa scot mirosul ingrozitor din frigider? am incercat cu bicarbonat, cu otet si tot felul de chestii...

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sursa mirosului ai indepartat-o? Adica frigiderul inca miroase dupa ce l-ai spalat cu otet si este inca gol?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cateva bucati de mangal (carbune pentru gratar) puse in frigider vor scoate mirosul.

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu trebuie sa scoti mirosul din frigider.
Trebuie sa scoti frigiderul din casa

| 0x11111051 a răspuns:

Incearca sa pui legumele pe gazeta, in loc de farfurie si folie.

Luat din grupa Lifehack!

| CoL00SaL a răspuns:

Trebuie lasat cu usa deschisa dar sa fie dezghetat si atat...

| 1DeadMemories a răspuns:

Cauta la magazinele care vand electrocasnice o solutie dezinfectanta pentru frigider.

Pe ce sistem functioneaza frigiderul, no frost sau dezghetare automata?

| manuel72 a răspuns:

Daca s-a intrerupt curentul, ti s-a dezghetat frigiderul si s-a stricat carnea in el il poti arunca.Nu ai ce sa mai scoti din el.

| Lolităăăă a răspuns:

Lasi frigiderul deschis. dar il orpesti.

| MarianAlex112 a răspuns:

Otet parca...

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a răspuns:

Baga carbune in el! Nu e gluma.

| Agnieszka a răspuns:

Dezgheata-l, spala-l cu detergent, poti chiar sa dai si cu spray de spalat geamuri (pentru ca contine alcool) si sa stergi bine apoi. nu uita sa speli si lasa si rafturile! lasa-l o zi macar sa se aeriseasca si pune in doua farfurioare bicarbonat de sodiu. una sus si una jos.

| Negoiu a răspuns (pentru Agnieszka):

Glumeşti,nu-i aşa? NICIODATĂ nu se spală interiorul frigiderului cu detergent (cel mult sodă de rufe)! Nu lăsa alimente neacoperite, se mai foloseşte oţetul, zeama de lămâie, bureţi absorbanţi din comerţ, zaţ de cafea...

| Mimy123 a răspuns:

La mine cu otet merge de fiecare data. Pun otet intr-un pahar de sticla, si il pun pe raftul din mijloc al frigiderului. In spatele tuturor alimentelor. Il las acolo cateva zile, chiar saptamani, si nu am deloc probleme cu mirosul in frigider. Acum se gasesc in comert un fel de dispozitive / pastile care se tin in frigider si absorb mirosurile neplacute. Nu sunt scumpe, eu mi-am luat de curiozitate de la Auchan si am dat in jur de 5 lei pe pastila.

| Dragos20 a răspuns:

Curata-l cu clor si lasa-l deschis sa se aeriseasca dar fara sa fie in priza evident