| anonim_4396 a întrebat:

Am un boiler de 30 de litri.fac dus si eu si nevasta-mea si de fiecare data consumam toata apa, fiecare.Dus facem cam de 2 ori pe sapt si se inatampla sa nu facem amandoi in aceeasi zi, cum imi recomandati sa tin boilerul? in priza mereu sau sa il pun inainte sa facem dus cu jumate de ora?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu v as recomanda sa faceti dus mai des in primul rand

| redryver a răspuns (pentru suntserios):

Tu in primul rand mai bine te abtineai...mai cresti, educa-te si apoi ridica mana ca sa poti da un raspuns pe care sa-l aprecieze cineva

| suntserios a răspuns (pentru redryver):

Hihi, te speli odata pe saptamana si imi zici mie de educatiei... amuzant

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu folosești mereu apa caldă, îl pornești (NU e recomandabil să-l bagi/scoți din priză - distrugi instalația, la cât sunt de bune prizele din ziua de azi!) doar la nevoie.
Și preferabil montează-ți o baterie cu termostat la cadă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bagi boilerul inainte de dus in priza, nu are rost sa stea permanent.