| diidzzz a întrebat:

Am un iaz, nu foarte mare, si de vreo 2 zile a venit o broasca.Canta ingrozitor noaptea si se aude pana in casa. Ce e de facut? Cum sa scap de ea? Va roog ajutati-ma.puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Canta-i si tu... E absurd. Stai prost cu nervii. Oricum dupa sezonul de imperechere nu mai "canta". Si chiar daca scapi de ea vin altele. E un cosmar. Iti "place" natura, dar nu-ti place natura. Daca vrei cu adevarat sa scapi, seaca iazul. Nu-mi vine sa cred, eu stau la bloc si aud manele, iar tu te plangi ca stai in natura. Ciudati mai suntem noi oamenii! Cum invadam noi biotopul altor specii si imediat otrava sau exitus pentru alte creaturi ale lui God. Apoi Duminica la biserica, cica suntem crestini. Crestini perfecti.Asa l-a batut si pe amaratul ala in cuie. Ce m-a apucat? Nu-s zdravan la cap, dar te invidiez pentru iaz.Fii in armonie cu natura si vei fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum scapi d ea? hmmm.pai ori o prinzi si scapi de ea,ori ii pui otrava,si daca nu merge, las-o asa, oricum o sa mai vina(:

| CrowUp a răspuns:

Du-te ia un bat lung ascute-l si te duci si o lovesti direct in cap, si te duci si o arunci la gunoi!

Killer! Killer girl muhahahaha!

| JustMe_8048 a răspuns:

Prindeo ziua cand iese la soare. Sau impusco.ca astfel se va inmulti si voir mai venii si alte broaste in iaz la tine daca o aud pe asta

| Maryyyyya a răspuns:

Simplu...prinde'o cu ceva si du'o cat mai departehee hee