| anonim_4396 a întrebat:

Am mers astazi foarte mult pe tocuri si acum ma dor talpile ingrozitor, nici nu mai pot merge de durere si am facut bataturi. Ce pot sa fac sa scap de durere? Va rog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ți-aș recomanda unguentul "Veiulare" sau un masaj cu ulei de sunătoare și ulei de coada calului în părți egale, iar intern - ceai de măceșe.
În rest, cât mai multă odihnă și încearcă să ții picioarele mai sus față de restul corpului. Poți să pui 2-3 perne sub ele sau o plapumă și o să te simți mai bine.

Iar pentru bătături aruncă o privire aici: http://www.eva.ro/......2700.html.

Succes.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Greșeala este numai a ta! La drum lung nu trebuie să fii încălțată cu pantofi/cizme/gehte/sandale/etc. cu toc.
Nu-ți recomand nimic, asta să-ți fie învățare de minte!
Durerea va ceda de la sine.
Pa, pa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masaj vrei? Hai că vin.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masajul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mînuțele, te m ai dor piciorușele?laughing Cit de inalte au fost toculețele? Multumesc.

| antoantonia a răspuns:

O sa iti treaca repede. cel mai bine ar fi sa te masezi cu o crema cevahappy

| Kris222 a răspuns:

Simt putina invidie? laughing Daca nu ai niciun sfat de dat mai bine taci din gura.