| johnny1sibianul a întrebat:

Am un lămâi de vreo 8 ani (ghiveci mare ), dar care nu face flori (fructe )! Ce să-i mai fac?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Schimba i pamintul muta l in alta parte, ceva nu i prieste.

| relian a răspuns:

Mai tinel vreo 2-4 ani, apoi o sa faca si flori.Lamaiul obtinut prin samanta face flori dupa 10-12 ani.

| Ka0ru a răspuns:

Incearca sa-l altoiesti, poat ai vreo ruda sau vreun prieten care are un lamai care face flori.
Si cand vor aparea eventual florile sa-l polenizezi tu cu betisoare cu vata foarte gentil. (te plimbi din floare in floare cu acelasi bat si asa o sa faca si fructe)

| johnny1sibianul explică (pentru Ka0ru):

Nu a făcut vreodată flori!

| oglindasultanului a răspuns (pentru johnny1sibianul):

Si nu va face niciodata, decat daca il altoiesti va face, cunosc cazul.