| etudor a întrebat:

Buna T PU!
VREAU SI EU UN AJUTOR DE LA VOI.Am un lamai in ghiveci care e plin de flori DAR, nu stiu cum si de unde s-a umplut de niste paduchi testosi. CE trebuie sa fac sa il scap de aceste fiinte nedorite si cred ca si daunatoare?

5 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Prepara o solutie de mospilan s-au actara si stropestel bine, instructiuni de preparare si utilizare se gasesc pe plic si pe net.

| мαddยtรรα a răspuns:

Eu iti spun sa mergi la un doctor special pentru plante happy

| etudor explică:

Am apelat la specialistul de la sera de flori a orasului si mi-au dat solutia respectiva care sa duca la curatarea sigura a plntei.Nu corespunde nici unui raspuns dat de prietenii T P U.Nu pot acorda funda. REGRET, scuze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba la orice florarie (ma refer la florarii, nu la chioscurile din care vind tiganii), au o substanta care se foloseste sa scape plantele de paduchi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu trebuie sa dai funda cuiva, nu asta e scopul raspunsurilor. Daca pe site s-a creat o isterie a fundelor, nu inseamna ca toti raspund pentru asta. In alta ordine de idei, important este ca ti-ai rezolvat problema, indiferent ca ai folosit sfaturile celorlati sau ai gasit alta solutie. Desigur, daca ai gasit alta solutie nu inseamna ca sfaturile primite au fost neaparat proaste.