| yoop a întrebat:

Am varsat spirt pe mobila si au ramas niste pete alb-albastrui deschid doar in locurile unde am varsat picaturile de spirt si nu se mai duc. Cu ce sa mai sterg sa se duca? E mobila de aia cum are "bunica" data cu lac de aia mai veche. Cum sa fac sa o curat?

5 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Cu polish auto

| G a răspuns:

Am patit si eu.
petele mai superficiale se duc cu ceva gras: crema de corp, unt, margarina etc.
petele mari se duc daca pui putin spirt pe ele si stergi imediat cu o carpa uscata.

| foxi a răspuns:

Incearca cu pronto! pentru mobila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot cu spirt

| JuStKid a răspuns:

Daca e spirt incearca cu o flacara mica de la bricheta dar ai grija sa ai o carpa la tine uda.sa stergi imed ce ia foc. aprinzi flacara p ea si stergi imed! trebuie sa mearga bfta