| Alexandru_Giani_2002 a întrebat:

Apartament cu 2 camere inseamna doua dormitoare?

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Doua camere inseamna doua camere. Tu poți sa le amenajezi pe ambele ca dormitoare, sau poți face un living si un birou, de exemplu, nu este bătut in cuie ca două camere sunt neaparat doua dormitoare.

| cristi202 a răspuns:

Depinde cine locuieste acolo. Daca sunt inghesuite doua familii, se poate vorbi de doua dormitoare.
Insa de regula inseamna dormitor plus living, adica camera de oaspeti, sau sufrageria, cum se zice la noi.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu neaparat, de regula este o camera de zi (sufragerie) si un dormitor dar ambele camere pot fi folosite ca dormitoare.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Living(sufragerie) si dormitor. Bineanteles, bucatarie si baie.

| Adry05 a răspuns:

Nu, inseamna sufragerie si un dormitor. 3 camere inseamna 2 dormitoare si sufragerie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, inseamna doua camere pe langa baie si bucatarie. Sufragerie + dormitor

| Evolution a răspuns:

Inafara de baie, bucatarie si hol (acestea nu se pun ca si camere), restul sunt camere.
Garsoniera = apartament cu o camera = sufragerie, baie, bucatarie si hol. Holul si bucataria poate sa fie sau nu "lipite" de sufragerie, in sensul in care sa nu aibe vreun perete intre ele.
Depinde foate mult de schita constructorului.
La intrebarea ta, apartament cu 2 camere inseamna un dormitor, sufragerie, bucatarie hol si baie.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ba chiar trei dormitoare.
Nene, 2 camere inseamna sufragerie+dormitor, pe ce lume traiti?

| cristi202 a răspuns (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Nene, ce sufragerie mai poti avea daca in apartament traiesc doua familii?
Pe ce lume traiesti happy?