| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ridic niste pereti(24m patrati)din caramida care are dimensiunea de 29 cm/18 cm. Am socotit ca am nevoie de 25 buc caramida la 1mp.
Cat m-ar costa ridicarea peretilor(pe metru patrat) de o persoana fizica si NU de vreo firma de constructii in Arad?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai in fiecare judet preturile difera dar ca sa iesi mai ieftin cauti un meserias care lucreaza la zi!
Chiar daca ai gasi unul care mai trage de timp tot iesi mai ieftin decat la metru patrat sau metru cub ca se mai lucreaza si asa cu caramizile, mai ales cu cele mici... Bafta!

| bucurestiamenajari a răspuns:

Buna ziua,

Puteti gasi o lista de preturi informativa pentru zidari, tencuieli etc aici : http://www.design-total.ro/preturi/