| andrasta a întrebat:

Avem o casa in constructie si ne dorim si un semineu. Am gasit cateva foarte dragute aici www.semineesobe.ro/, dar nu stiu mare lucru despre ce inseamna un semineu. Ma poate ajuta cineva, care eventual are, unul?

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

In principiu poti sa intrebi un reprezentant de vanzari al firmei. ei te vor informa in legatura cu tot ce trebuie sa stii.

semineele pot fi de mai multe feluri. cele incorporate in perete care sunt in principal pe site, si cele externe.

de asemenea ce combustibil folosesc
sunt seminee pe lemn, pe gaz, pe brichete si electrice. orice semineu trebuie sa aiba aerisire pentru fum, ventilator daca nu ma insel, iar sticla prin care se vede focul trebuie sa fie termorezistenta.
de asemenea si amplasarea acestuia si a tevilor de aerisire(care trebuie izolate corespunzator pentru a nu prezenta un risc de incendiu)

cum am zis la inceput. trebuie sa intrebi reprezentantii.
uite aici o pagina e pe situl tau cu mai multe informatii
http://www.semineesobe.ro/info/instructiuni-folosire-semineu