| BeBeRHv a întrebat:

Aveți idei in legatura cu topirea zapezii?
Ce as putea face sa scap de ea cat mai repede?
Funda.

Răspuns Câştigător
| Jager a răspuns:

O butelie 100 l gaz
+
Arzator de parlit porci
=
Distractie

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa vină primăvara, zăpada se va topii asa cum a venit, pe căi naturale, nu ai tu cu ce să topesti mormane de zăpadă.

| GabyTzu44 a răspuns:

Arunci apa fierbiente peste, dar problema este ca se va forma gheata in ceva timp daca este ger afara rolling on the floor

| justanotheruser99 a răspuns:

Ai putea arunca sare dura peste ea, in cazul in care nu e foarte gros stratul.

| Céline7 a răspuns:

Pune sare pe ea, nu numai ca topeste zapada, dar topeste si gheata.

Bula
| Bula a răspuns:

Faci pe "Buldozerul", cu lopata!
Energia mecanica transfera zapada in alta locatie, iar de la forta de frecare te vei incalzi si se va si topi zapada.
Drept combustibil poti folosi ceai fierbinte, amestecat cu tuica.

Răspuns utilizator avertizat
| KNST a răspuns (pentru Jager):

Ce fel de gaz? Heliu, G20, R260, protoxid de azot?