| DWDT a întrebat:

Am aproximativ 500 g. samburi de piersici (miezul acela amarui). Spuneti-mi daca existe niste retete de inghetata sau ceva de genul ca sa le prepar si da-ti-mi respectiva reteta.

6 răspunsuri:
| BiancaAlecsandra a răspuns:

Se numesc migdale uite doua retete: retete.acasa.ro/deserturi-39/inghetata-cu-miere-si-migdale-154751.html, retete.flu.ro/reteta-inghetata-de-ciocolata-5/

| BiancaAlecsandra a răspuns:

Retete.flu.ro/reteta-inghetata-de-ciocolata-5/, retete.acasa.ro/deserturi-39/inghetata-cu-miere-si-migdale-154751.html,
se numesc migdala mijlocul din sambure

| BiancaAlecsandra a răspuns:

Se numesc migdale uite doua retete: retete.acasa.ro/deserturi-39/inghetata-cu-miere-si-migdale-154751.html, retete.flu.ro/reteta-inghetata-de-ciocolata-5/

| HoTSaucE a răspuns:

Eu stiu ca se face cu miez de la samburi de caise, nu de piersici...

| DWDT explică (pentru HoTSaucE):

De caise. ai dreptate

| peugeot a răspuns:

Caut si u pe net