| Claudya54 a întrebat:

am cumparat o floare steaua craciunului cumparata cineva mi-a zis ca nu rezista mult! As vrea sa stiu daca rezista?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
https://universulflorilor.wordpress.com/......-de-iarna/
Este pretentioasa/nu suporta apa multa/caldura multa/temperaturi joase.
In schimb este foarte frumoasalove struck
O seara bunahappy

| LaLaura a răspuns:

Daca ai grija de ea, ii dai apa cat trebuie si lumina suficienta, nu vad de ce sa nu reziste.

| UltraLex a răspuns:

Dupa ce trece perioada de inflorire trebuie sa o pui intr-un ghiveci mai mare cu turba, si o tii peste iarna in casa, la temp de 15 grade, o uzi cam odata la 2-3 zile in timpul verii si iarna putin mai rar, sau fa butasi

(deci da daca stii cum sa o ingrijesti o vei avea mult timp)

| anisoara1609 a răspuns:

Steaua craciunului o am si eu, credeam ca nu va rezista dar am inteles ca cu ajutorul apei suficente si luminei si schimbarea ghiveciului la timp duce la rezistarea floarei, nu te ingrijora si respecta pasii mei de mai sus. Funda?