| angel30 a întrebat:

Ce floare rezista mai mult trandafirul sau laleaua?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei poți să-l pui în celofan, pentru mai multă formalitate(cred eu).
Sunt fată.
Boboc, dar nici închis prea tare.

41 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trandafirul rezista mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trandafirul, fără îndoială.

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

O sa ma duc astazi la mama unui prieten pentru prima oara.ce culoare ma sfatuiesti sa-i iau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Roșul semnifică pasiune, deși, nu cred că e prea indicat pentru mama unui prieten, așa că niște trandafiri albi ar fi perfecți.
Dar știi, ai putea face o combinație din roș și alb, iese frumos.

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

La alb ma gandeam si eu..stiu ca pot face dar momentan stau prost cu portofelul sad ...sa-i iau unul alb? doar el simplu sau cu ornamente ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Oh, merge și simplu, nu te complica prea tare.
Lasă să se vadă simplitatea și puritatea florii.

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Doar el neimpachetat nimic?

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Esti fata sau baiat?

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

A..si sa fie mai inchis sau mai deschis? adica inflorit bine sau mai bobocel asa? happy

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Pai vanzatoarea mi-l pune doar, nu? happy dar cum crezi ca e mai frumos in celofan sau simplu asa?

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Stii ca sunt ornamente d-alea zici ca e bradut sau alea de se numesc miresica sau ceva de genul...sa pun? sau doar el simplu fara nimic altceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Cred că da, nu am luat niciodata flori(nu te baza pe răspunsul acesta).
Dacă nu vrei ca floarea să rămână singură în vază ai putea ruga vânzătoarea să pună ceva de genul frunzulițelor(nu pot da mai multe detalii, pentru că nici eu nu știu cum se numesc, de alea care ai menționat și tu), o să fie frumos, mai ales că gestul contează întotdeauna.
Trandafirul e frumos orice i-ai face(excepție face smulsul petalelor).
/pune.

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Ce sa pun?

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Eu zic că celofanul e de ajuns, dar dacă tu nu crezi astfel, la florărie o să ceri niște ornamente, gen gypsophila(dar se potrivește mai mult pentru trandafirul roșu), sau un tip de frunze http://www.livrarefloribucuresti.ro/un-fir-de-trandafir-rosu.html (în tipul ăstuia).
Doamna de la florărie sigur o să te îndrume cumva, dacă tot nu ești hotărâtă.

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Da..inca nu stiu daca sa-l las simplu sau cu celofan si atat sau celofan si ceva ornamente ...parerea ta finala care ar fi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Off laughing
Până la urmă aleg a 3-a variantă, celofan și ornamente.

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

laughing sunt complicata, nu? ti-am zis ma duc pentru prima oara la el acasa si nu vreau sa ma duc cu mana goala ..desi el zice ca nu este nevoie

| angel30 explică (pentru angel30):

Si inca ceva laughing..sa fie alb, alb sau? ca stii ca unii au si alta culoare la varful petalelor

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Ești indecisă laughing
M-ai făcut să mă înduplec(la sfârșit) prin îndoielile tale, ciudat. laughing
Mama prietenului ar trebui să fie surprins plăcută, la câtă bătaie de cap ți-ai făcut. big grin (glumesc, plăcere îi va face oricum)

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Indecisa..pentru ca n-as vrea sa ma fac de ras...intelegi tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Alb total. big grin

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Pana la urma daca in fata mea o sa se faca ( ca nu trebuia etc ) si pe la spate cine stie.o sa fie problema ei..eu datoria cat de cat mi-o fac, nu? cati ani ai si cum te cheama?

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Florile, oricum ar fi ele, pentru cei mai în vârsta(nu cred că e chiar în vârstă mama lui) reprezintă respect. Chiar nu are cum să nu-i placă.

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

55 are mama lui big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

La cei 55 de ani ai ei, o să admire trandafirul în liniște laughing Te-ai gândit la ea, e îndeajuns încât să-mi dau seama că ești de treabă, Dumneaei, spre să-și dea și ea seama.
Mă numesc Ana și am 16 ani. (da, știu, sunt o copilă). big grin

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Multi inainte :* eu sunt Claudia si am 26 laughing big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Mulțumesc. big hug.
Încântată de cunoștință.
Mulți înainte și ție. big grin

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc :* ce faci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

kiss
Mai stau puțin pe-aici înainte să mă duc la culcare. Tu?
Cum a fost? Cum ai luat trandafirul? Dacă nu sunt prea indiscretă. big grin

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Eu acum o ora am venit...am luat unul alb si in celofan atat :*

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

De unde esti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

big grin
Frumos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Basarabia. happy

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Esti basarabeanca?

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Da.
Eu nu ar trebui să mai întreb laughing

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Ce sa intrebi laughing? vezi ca ti-am dat un mesaj

| angel30 explică (pentru anonim_4396):

Ce faci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru angel30):

Dacă vrei poți să-l pui în celofan, pentru mai multă formalitate(cred eu).
Sunt fată.
Boboc, dar nici închis prea tare.

| pci27 a răspuns:

Http://valmars.fateback.com/F/flori.htm
Câteva informații despre flori...

| christos1234 a răspuns:

Trandafir

| SuRpRiZzA a răspuns:

Trandafirul,la sigur.

| Stefanniaa a răspuns:

Cu siguranta Laleaua