| Laura B. a întrebat:

Am incercat sa imi lipesc sipci pe perete, adica intre perete si tavan dar sipcile nu mi s-au lipit calumea deoarece peretii nu sunt chiar drepti. Problema este ca acum mi-am manjit si peretii cu silicon, iar pe zugraveala albastra se vad pete de culoare inchisa (albastru). Da-ti si mie o idee, ce as putea face ca totusi ori sa dispara petele ori sa improvizez ceva. Multumesc!

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cumpara sipci de polistiren. Ele se muleaza dupa perete si astfel vei scapa de problema. doar ca nu va arata prea aspectuos (se vor vedea strimbe, asa cum sunt peretii)

| MMihai a răspuns:

Să nu le vezi, să nu le bagi în seamă și peste 4-5 ani să zugrăvești camera!

| PixaGixa a răspuns:

Am eu una...dar nu stiu daca o sa iti placabig grin daca ai talent la pictat ai putea sa iti pictezi peretii.astfel incat acele pete sa para facute intentionat de tinebig grin si cred ca ar aata destul de cool camerabig grin:X