| miss_6576 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de multe idei. Vreau sa-mi vopsesc casa intr-o nuanta potrivita [nici prea vesela nici prea trista]. Culoarea acoperisului este visiniu.MULTUMESChappy

4 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Roz foarte deschis spre alb. S-ar potrivi de minune la culoarea acoperisului.happy

| gigiro a răspuns:

Culorile "vesele" sunt rosu, Orange si galben-de fapt ele sunt numite culori calde, pentru ca-ti incalzesc sufletul si privirea. Albastrul, verdele. sunt culori reci. ajuta la linistirea sufletului.Acum depinde si de stilul casei, daca e mai noua sau mai veche. Un acoperis visiniu, merge foarte bine cu alb. Daca e un visiniu maroniu, merge galbenul. In occident se poarta de vreo cativa ani galben strident, cam ca o lamaie. In orice caz, daca nu stii ce e cu culorile, mai bine intreaba un specialist-chiar un profesor de desen, nu neaparat un designer.

| LadyLuna a răspuns:

Bej e cel mai potrivithappy

| Severin_Razvan_1988 a răspuns:

Daca inca nu ati zugravit casa, va recomand sa mergeti intr-un magazin de desfacere al policolor aveti o gama variata de nuante si consultanta adecvata. va las un numar de telefon in cazul in care doriti consultanta directe (free) 0748.27.14.65