| Reby_Rebecca_1989 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de niste sfaturi impotriva furnicilor! Este o poveste legata de prietena mea,Chatrine,care are o invazie!

Intr-o zi,pe cand ieseam sa ne plimbam,ea mi-a spus ca i se intampla ceva ciudat! M-am mirat,si am intrebat-o ce se intampla iar ea mi-a spus ca,crede ca furnicile umbla pe ea noaptea! Nu i-am dat importanta, deoarece ea treaieste intr-un apartament frumos si curat.
Peste cateva zile, am dat totul uitarii.Intr-o zi, am planificat o petrecere doar noi doua, la ea acasa.cat am stat la ea, am mai vazut furnici, dar nu in numar mare.ma duc pana in camera de oaspeti,si vad la prag O TONA DE FURNICI!
este ceva cce nu inteleg! furnicile,nu sunt in bucatarie sau in dulapul cu mancare sau in alte camere cau sunt pline de mancare,ci in camera de oaspeti si in camera ei!
asa ca dupa o seara distractiva,plina de jocuri,ne-am culcat.
dimineata,m-am uitat pe geam apoi mi-am intors privirea spre pijamaua mea! ghiciti ce era! erau trei furnici pe mine! nu am mai avut curaj sa ma uit si in alte locuri! am luat repede telefonul si am cautat sfaturi! am gasit cateva, buna pe carre le-am incercat. au fost de folos dar pentru cateva zile.
dupa aceea, nu au mai apurut in camere ci pe la pragul camerelor! Acum nu stiu ce sa ii mai spun lui Chatrine! mai ales ca sta la etajul 10! 1! 1!
Va rog sa ma ajutati!

1 răspuns:
| pilaf a răspuns:

Poți încerca să dai cu sare pe ele și prin locurile pe unde vezi că intră.