| anonim_4396 a întrebat:

am o dilema, nu gasesc pe nici un site ce culoare iese la vopsea daca combini un albastru mai spre verde cu un portocaliu palid si vreau sa vad cu iese ca sa fac in camera mea

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Http://www.savanaculoare.ro/ Poate iti este de folos.

| EUSIATIT a răspuns:

2 cupori implementare. ce iese? nedefinit.incearca pe alb si vezi daca ti place.

Răspuns utilizator avertizat
| gabitza_6878 a răspuns:

Iese un gri colorat
sunt culori complementarewinking

| gabitza_6878 a răspuns:

@Kronstadt Revival (ep. 3) griul colorat nu e nonculoare
ia un manual de educatie plastica sa vezi si tu ce e ala gri colorat
deci ...culorile pigmentare complementare amestecate fizic dau griuri colorate
cauta la capitolul contrast complementar