| alexandra5251 a întrebat:

Ce culoare iese daca combini albastru cu verde?

6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Depinde ce fel de albastru si verde folosesti: inchise, deschise sau combinate (unu inchis si unu deschis) si de cantitatea din fiecare culoare. Daca folosesti albastru deschis (bleu), in combinatie cu verde inchis, cred ca vei obtine turcoaz (beu-vert), iar daca amesteci albastru inchis cu verde deschis, cred ca vei obtine un albastru verzui (albastru ultramarin).

| daηă a răspuns:

Turcoaz.

| ananyyo a răspuns:

Daca pui doar putin verde in albastru =turcoaz

| vlad121 a răspuns:

Incearca si vei vedea, dar cred ca iese un verde mai inchis.

| dudulynedudu a răspuns:

Albastru-verzui asa...

| rebbella a răspuns:

Salut! Pai daca combini cele doua culori, iti iese culoarea galben.