| Psssssssssssss a întrebat:

am o femela de guppy,, gravida" si dimineata am vazut ca sta la fundul apei singura pe pietre, s-ar putea sa dea pestisori acumbatting eyelashesbig grinhappy, puteti sa-mi raspundeti si pE:ama_candy_lollypop@yahoo.com
astept raspunshappy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greenybia/ Ce cauti sa raspunzi daca te doare capul?
Gupi nasc pui vi, nu depun oua ...deci nasc, nu " dau " pestisori.
Nu te stresa sa-i separi.
In principiu nu-i maninca nimeni, ea nici atit, si chiar daca 1-2 cad victima, nu este problema. Este cel mai prolific peste de acvariu si va face la pui de te vei satura, nu vei avea ce face cu ei.
Ca mincare, daca vrei ceva cu adevarat bun si cu care vor creste extrem de rapid, foloseste " FIX " nr 1! Sint niste bobite rosii extrem de hranitoare si poti cumpara si alt nr pentru pestii mai mari. ( adolf )

| TraficantaDeVisee a răspuns:

Da si eu am si asa mai stau femelele mele nu e gravida sau se poate in functie de cum are burta dar mai sta asa fiindca e satula da mancare

| lola_2540 a răspuns:

Cred ca ai gresit categoria.in legatura cu pestisorul, ar fi bine (daca mai ai altii) sa il pui intr-un blo pna ce naste si apoi sa o scoti. e foarte posibil sa isi manance puiii dupa ce se nasc.

| Petrisor24 a răspuns:

Si eu am avut femela guppy.Mi-a fătat vreo 20 de pui. Am pus-o in alt acvariu si a fătat bine.Pui sănătosi si colorati.

| Greenybia a răspuns:

Este posibil ca acum sa depuna ouale si peste cateva zile sa iasa pestisorii. C red ca ar trebui sa mai astepti.

| Psssssssssssss explică:

Mersi mult,, raspuns anonim'' mi-a spus de la un magazin sa separ ca sa nasca doar ca mi-a dat 14-15 si a murit si ea si pui din care numai unul traieste intretymp cinava a staranso de burta (dupa ce a murit) si inca mai avea pestysori morty in burtika se poate sa fie vina mea pentru ca am separato de ceilalty pesty din acvariu. dar am crezut cum ca acvariul era bine populat de pesty poate nu avea liniste si de acea sa fi muritcrying