| Mihaela1100 a întrebat:

am si eu niste pestisori de acvariu si de la un timp unuia i s-a umflat burta astazi am observat ca sta numai pe fundul apei si are ceva la fund eu cred ca ori naste ori i s-a crapat burta ca are prea multe icre voi ce credeti? cam cat ar trebui sa sta sa nasca? happy FUNDA celui mai bun raspuns

10 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Eu nu cred ca naste sau face icre... cred ca are o problema. Ce problema nu stiu...

| IIII a răspuns:

Nu stiu ce-i cu ciudatenile astea.Mai demult am gasit cativa pesti de-ai mei cu coloana vertebrala stramba, si nu se mai miscau normal.Parca fusesera rupti de cineva.Bineinteles ca au murit.
Am si cativa umflati, cum zici tu, dar vad ca sunt bine.Nu cred ca trebuie sa nasca, ca ai mei se agita de obicei atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... Si eu am pesti si au facut pui de o gramada de ori dar nu s-au comportat asa cum descri tu. Poate asta depinde si de specie dar sper numai sa nu fie bolnav.

| Mihaela1100 explică (pentru anonim_4396):

Este specia pestelui zebra

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Baga-l la gratar.laughing

| MLorand78 a răspuns:

Acum 2 ani am avut si eu 2 pestisori iar unul a avut exact problemele pe care le are al tau si a murit dupa o saptamana

| Psihedelic777 a răspuns:

Deocamdata asteapta sa vezi ce se intampla, dar nu pare a fi nimic grav.Cred ca vorba ta va naste

| Mihaela1100 explică:

Dar totusi nu se misca si pare a avea burta crapata chiar daca e la fund e prea mare,, crapatura''

| Mihaela1100 explică:

M-am mai uitat putin la pestisor si mi se pare ca s-a intors putin