| CriSsty_CriStty_1991 a întrebat:

Am și eu o drujba Still mersi 231 și nu mai taie. Am luat lanț nou și tot nu taie ce ar putea cauza asta? Și dacă va ganditi la lama ca ar fi ea de vină nu este nici asta. Va rog dați-mi un răspuns să stiu ce ar avea! Multumesc

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai schimbat lantul tu ce crezi ca poate fi de vina? Daca se tureaza normal, ce mai vrei?

| gheorghe699 a răspuns:

Eu cred ca ai pus lantul invers si in loc sa taie freaca.

| Kron5tadt a răspuns (pentru gheorghe699):

Raspuns corect si folositor. Sunt destui "taietori" pe lumea asta.winking

| Kron5tadt a răspuns:

Vezi ca trebuie sa tai doar cu 3466 rpm la prima apasare. Restul e cancan. Ai grija, la reducerea turatiei sa nu treci de 200 ml coloana de mercur, altfel iti zboara bujia! [mare este gradina lu' Jesus!]