| StefansiAtat a întrebat:

Am si eu o prb, spune-ti-mi si mie cum sa scap de puricii din pamantul florilor laughing ca sa-mi ajut mama big grin va rog e urgent!

5 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Puneti chistoacele de la tigari in apa cu care udati si sa stea la macerat 2-3 zile.Eu uneori mai pun scrum peste pamantul de flori.Si sa nu le mai ude asa de des ca de asta apar.

| misu a răspuns:

Exista solutie la florarii

| flavya a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu cu florile si am cumparat Perfect plant, insecticid si se da pe pamantul de la flori si in farfuria de jos.

| marinamarina a răspuns:

1. pai poti sa-i pui scrumul de la tigari adica ce ramane da dupa un timp sa le i-ei
2. de asemenea poti sa-i schimbi pamantul
3. s-au sai pui ingrasamant natural (de la orice animal, o cantitate mica)
4. sa pui scrumul de la tigara
5. Mai este o solutie de a scapa de insecte.Ia 2-3 tigari mai ieftine si fara filtru, scoate tutunul din ele, pune-l (tutunul) intr-un borcan de 300-400 ml si adauga 150 ml de apa. Amesteca de cateva ori timp de 2 zile, dupa care foloseste aceasta apa la udatul plantei. Daca nu scapi din prima, lasa tutunul in borcan, mai adauga 1-2 tigari (numai tutunul) si pune din nou apa. Dupa inca 2 zile foloseste din nou apa la udat. Multe "succesuri
sper ca te-am ajutat ceaotongue