| VasileVolosciuc a întrebat:

Buna,am un aragaz Serreno si am vrut sa-l pornesc dar am rotit in partea gresita tare crezand ca trebuie forta si s-a desprins butonul.Am ramas doar cu butonul si un cui de la el, nu pot sa-l repar cumva sau sa chem un specialist?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Eu zic să nu te joci cu asta (improvizații) vorbim de gaz aici și se poate lăsa cu explozii. Cheamă un tip AUTORIZAT in așa ceva

-- sărbători frumoase --
(fără emanații de gaz)

| xerxes1 a răspuns:

Pai daca nu stii sa-l pornesti, ce te face sa crezi ca ai fi in stare sa-l repari?

| HadesSs a răspuns:

Probabil s-a rupt butonul ar trebui sa gasesti la Dedeman, du-te cu butonul stricat.

| Anonymus123123 a răspuns:

Cel mai util este sa chemi un om specializat. Daca incerci sa il repari, exista pericolul sa pornesti o scurgere de gaz, si in cel mai rau caz, o explozie! Deci alege calea sigura si cheama un instalator, e mai sigur.
---------------------------------------------------------------------------
Daca consideri raspunsul meu unul bun, m-ai putea ajuta cu o funda. Succes! happy