| Cami2003 a întrebat:

Buna!
Am un șoarece in camera. Nu l-am văzut, dar tot aud rozând. Am făcut curățenie peste tot, am dat cutiile pentru cărți afara, sa vad daca se ascunde pe undeva, dar nu am găsit nimic. Însă îl aud rozând. Aparatele cu ultrasunete pentru șoareci funcționează? Daca Ați încercat sau știți dacă au efect, poate mi-ați putea recomanda ceva.
Va mulțumesc!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scoate si hainele din dulapuri si tot ce este pe sub pat, pe la perete in spatele mobilelor, ca sigur sta ascuns undeva.

| Cami2003 explică (pentru Violleta2022):

La asta m-am gândit. Sper sa scap cat mai repede. Nu am găsit nicio gaura, sper sa nu facă una.

| Freya1 a răspuns:

Nu prea ajuta.Trebuie sa te uiți pe la pereți, pe la praguri, podul casei ca cel mai probabil încearcă sa intre, nu e deja acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil e în pereți, scormonește acolo, având vreun tunel.

| Jessica1235 a răspuns:

Am mai pățit să am și eu șoareci în casă acum mulți ani și făceam în felul următor: am luat o bucata mai mare de carton sau bucata de lemn, în mijloc puneam o bucată de clisă iar de jur împrejur puneam un lipoc, a doua zi șoricelul era acolo. A funcționat de fiecare dată. Sper să te scapi cât mai repede de el.

| Cami2003 explică (pentru Jessica1235):

Mulțumesc pentru sfaturi!
Cred că e o metoda foarte buna. Sper sa scap cat mai repede.

| Jessica1235 a răspuns (pentru Cami2003):

Cu plăcere, ar mai fi și metoda cu acela otravă tip boabe pe care el le mănâncă dar după trebuie să-l cauți să vezi pe unde a murit

| Lrs2015 a răspuns:

Nu ajuta. Eu recomand sa faci o capcana : pui ceva de mancare intr o cutie de plastic si pui lipici. El ramane acolo blocat dupa

| Cami2003 explică (pentru Lrs2015):

Mulțumesc pentru sfaturi!

| Michele7 a răspuns:

Dacă nu ai animăluțe de companie prin casă poți lăsa otravă pentri șoareci pe unde bănuiești că își face veacul. big grin

Răspuns utilizator avertizat