| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu niste detalii legate de utilitatile unui apartament; ce e bine sa aiba/sa nu aiba?
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pentru inceput e bine sa ai strictul necesar.
Sa ai un pat unde sa dormi si o masa unde sa poti manca.
Apoi daca dispui de buget, poti izola apartamentul/termopane/frigider/aragaz/televizor si restul depinde de gusturile si bugetul tau..in anul 1988 can m-am casatorit, sotul meu avea o garsoniera data de la servici, avea un pat/sifonier si cam atat, dar eram fericiti ca nu stam cu gazda si in timp am ajuns sa avem casa noastra si mobilat decent.
O zi frumoasa sa aihappy

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu prea inteleg la ce te referi zicand ''utilitati''. Utilitatile sunt apa, energia electrica, gunoiul, etc.
E bine sa aiba de toate asa ca nu inteleg a II-a intrebare.
Dar cele mai importante ar fi :

- Frigider
- Aragaz
- Masina de spalat rufe
- Cuptor cu microunde
- Masina de spalat vase (mai ales daca muncesti 8 h/zi si nu ai nevasta casnica)
- Calorifer electric (daca te bazezi doar pe RADET s-ar putea sa faci turturi la fund iarna)
- Aer conditionat (ca sa nu mori vara)
- Televizor
- Calculator cu internet
- Fier de calcat
- Uscator de par
- etc