| Theseus a întrebat:

Cand inchiriezi un apartament/garsoniera chiria acopera si utilitatile sau acelea sunt separat?
De exemplu inchirirez un apartament in Bucuresti cu 200€...apa curentu si gazele le platesti separat nu? pe langa cei 200€
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Da.Restul separat.Pentru ca nu este acelasi consum lunar.Platesti atat cat consumi.Aceste utilitati+chiria.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

200E inseamna doar chiria, restul platesti separat

| neutrino a răspuns:

Chiria este mereu separata.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Trebuie să plătești separat pentru utilități.

| BTWIN a răspuns:

Apa,gazele,curentul si ce mai ai tu, internet, le platesti separat.Dar depinde cum negociezi cu proprietarul...te poti intelege sa ii dai 300euro si plateste el curentul si celelalte.