| Georg13 a întrebat:

Atunci cand inchiriezi un apartament/garsoniera ti se cere un avans.Am observat in multe anunturi de pe internet expresia "1+1".Cum adica? Trebuie sa ii dau chiria pe 2 luni in avans? :D
Exemplu : http://www.tocmai.ro/......70458.html

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Da, asta inseamna ca ii mai platesti in plus chiria pe o luna, asta fiind o garantie pentru eventualele probleme.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
chiria se cere in avans cu cel putin o luna, pentru a avea siguranta respectivul proprietar ca stai cel putin 2 luni in chirie..si eventual sa acoperi o dauna ceva. daca ai gasit 1+1 esti norocos, altii cer avans pe cel putin 3 luni.
O zi frumoasa sa aihappy

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Inseamna sa dai valoarea unei luni de chirie ca garantie, ca nu vei pleca si lasi anumite utilitati neachitate, ori ceva stricat.