| CrazYDroP a întrebat:

De ceva vreme au inceput sa apara prin casa niste gandaci mici, cam cat o furnica mai mica...nu stiu de unde au aparut straight face. si cand ii,, omor" (scuzati empresia) pocnesc ca niste purici. Aveti idee de la ce sunt si cum pot scapa de ei?

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Groaznic! cred ca as muri sa am asa ceva in casa! cred ca am o fobie pentru gandaci! cand vad cate unu mi se face rau si nu stiu de ce!
ar trebui sa iti iei ceva dezinfectant,cel mai tare si sa dai prin toata casa,mai ales la sursa de unde provin! daca e din bucatarie e posibil sa se fi facut de la ceva mancare,cred eu,sau daca stai la parteer e mai nasol ca mai stiu pe cineva care statea la parteer si toata iarna se lupta cu gandacii,da ii apareau numai in baie si erau din aia maaari de tot,ca si lacustelecryingcrying horror!
incearca sa speli toate ulapurile,paturile, chiuveta vana tot ce ai in casa cu dezinfectant, scoate si de prin dulapuri si spala si pe acolo ca nu se stie pe unde mai ramane cate unu!
si scapa repede de ei! ca sunt al naibii de spurcati si de urati!
succes!
sa nu le dai sampanie de anul nou! lasa-i sa moara de sete!tongue

| mona a răspuns:

Orice ar fi daca nu dezinfectezi poate ai nefericirea sa se inmulteasca

| CrazYDroP explică:

@alinnaa3315 chestia nasoala este ca nu stiu de unde provin...Si tata a luat ceva pentru gandaci (un spray), a inceput sa dea cu el pe la colturi si pe unde credea el ...si mie mie scarba de ei I don't want to see, bine ca am noroc ca nu sunt prea mari laughing