| euana05 a întrebat:

Nu de mult am primit o mica masina de cusut electrica. Am cusut cu ea, dar acum nu stiu din ce motiv nu mai coase. Adica coase putin si dupa, cumva, merge in gol. Ata ramane dreapta. Si coase din nou(foarte putin)... Si tot asa. Ma puteti ajuta? Fundita happy

1 răspuns:
| anad a răspuns:

Incearca si cu alta ata. La masina mea electrica nu pot coase cu orice fel de ata( mai ales daca firul este foarte subtire). Ar putea sa fie problema si cu tensiunea atei. Incearca sa reglezi pe mai mic cea de sus sau cea de jos( de la carcasa mosorelului - strange usor surubelul); o alta cauza ar putea fi pozitionarea acului care poate nu a fost pus corect sau s-a deplasat in timpul lucrului.