| anonim_4396 a întrebat:

Imi cer mii de scuze pentru categorie, dar e urgent.
Bun. Deci eu port ochelari. Azi din greseala i-am scapat jos si mi s-a rupt rama. Am cumparat alta rama, dar e chestia ca nu stiu ce sa folosesc pentru a lipi lentilele de noua rama. Avand in vedere ca in weekend nu se lucreaza la oftalmologie, as vrea sa ii lipesc eu.
Stie cineva vreun lipici special ca sa lipesc lentilele?
Multumesc anticipat, dau funda.

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Unde ai cumparat rama noua ar fi trebuit sa duci si ochelarii rupti, deloc nu e sigur ca lentilele de la un model de ochelari se va potrivi si rama cea noua.
Ei au acolo lipici special si tehnica pentru a pune lentilele in rama.

| anonim_4396 explică (pentru evenso):

Rama este exact la fel. Si acolo unde am fost sa cumpar rama era mai mult un magazin. Mi-a zis vanzatoarea de acolo ca doamna care lucreaza la cabinet este libera. Si nu sta nimeni in locul ei.

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Si in acest caz iti recomand sa astepti pana Luni si sa monteaza spelialistii in rama cea noua.

P.S. Poti incerca si la un alt magazin daca acolo unde ai cumparat nu va fi cine sa-ti monteze.

| DontDifferent a răspuns:

Spunele parintilor o sa te ierte.