| bubbiubbi a întrebat:

azi mi-am rupt din greseala rama ochelarilorsad. sus, deasupra lentilei. Am incercat sa o lipesc cu picatura dar nu a mers si acum sunt si murdari de lipicicrying. Nu stiu cum sa ii zic mamei o sa ma certesad. Pot fi sudati? sau trebuie sa imi schimb rama? crying

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Atunci ar fi trebuit sa mearga lipita rama thinking Mai incearca o data sa faci asta. Mai intai curata rama (pe cat este posibil) de lipiciul intarit, apoi lipeste din nou si nu uita sa tii apasat tare ca sa se prinda cat de cat. Daca totusi nu merge nici de data asta sau rezultatul este unul aiurea, nu prea ai de ales si va trebui totusi sa iti iai o alta rama.

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca sunt din metal, dupa cum am inteles din intrebare, nu prea ai ce sa le faci, nici tu si nici altcineva. Va trebui sa iti cumperi alta rama sau sa ii schimbi cu totul. Nu ai ce sa faci altceva decat sa ii spui mamei tale, eventual adaugi ca iti pare rau si ca a fost un simplu accident, apoi iti vei face alti ochealri.

| bubbiubbi explică (pentru thegatekeeper):

Sunt din plastic...

| bubbiubbi explică (pentru thegatekeeper):

sad ok..am sa ii spun mamei si vad eu..mersi mult

| thegatekeeper a răspuns (pentru bubbiubbi):

Nu ai pentru ce big grin. Cred ca va intelege totusi, nu ai de ce sa iti faci griji, fiindca nu i-ai rupt intentionat si pana la urma asta este, se mai intampla.

| thegatekeeper a răspuns (pentru bubbiubbi):

Atunci ar fi trebuit sa mearga lipita rama thinking Mai incearca o data sa faci asta. Mai intai curata rama (pe cat este posibil) de lipiciul intarit, apoi lipeste din nou si nu uita sa tii apasat tare ca sa se prinda cat de cat. Daca totusi nu merge nici de data asta sau rezultatul este unul aiurea, nu prea ai de ales si va trebui totusi sa iti iai o alta rama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie schimbata; lentila se baga in rama prin presare ca sa stea fixa. Poti sa gasesti o rama frumoasa si la 60 lei.