Întrebare recomandată | GotStar a întrebat:

imi puteti recomanda niste flori/plante la ghiveci de apartament?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cele mai comune sunt muscatele, se inmultesc usor si nu-s pretentioase. Poti face rost de lastari de la prieteni, ii pui in apa, fac radacini si-i plantezi in ghiveci. Tot usor se intretin orhideele, un ghiveci cu o planta costa in jur de 30 de lei; avantajul e ca planta sta inflorita timp indelungat, chiar si 4 luni. Despre platele de apartament se pot spune multe, in alegerea lor trebuie sa te gandesti de ce spatiu dispui pentru amplasarea lor, daca au sau nu lumina si caldura, cate timp ai sa le ingrijesti, ce tip de plante doresti(cu /fara flori, mari/mici, etc). In functie de asta iti alegi plantele, astfel incat sa-ti traiasca si sa te poti bucura de ele.

5 răspunsuri:
| cookie01 a răspuns:

Orhideele si trandafirii sunt flori foarte frumoase.

| roxanaiasmina202 a răspuns:

Muscatele!

| lary589922 a răspuns:

Orhidee, gloxine, trandafiri japonezi, vioricii etc

| carboss a răspuns:

Cele mai bune plante la ghiveci de apartament sunt muscatele si craciunitele.Ele se inmultesc foarte repede si nu ai batai de cap cu ele!

| alin0078 a răspuns:

Poti incerca,, gura leului'' sunt mici si frumoase pentru apartament