| Tofan_Bogdan_1992 a întrebat:

Buna la toata lumea!
Am o mare problema cu parchetul laminat.
Am o masa micuta cu talpa din lemn si am miscat-o de vreo cateva ori pe parchet(10-15 cm) si acum mi-a ramas urma de alb asa ca si cum s-ar fi decolorat. Am incercat cu apa si Pronto dar tot asa e. Se mai poate face ceva fara a se inlocui placa?

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Incearca cu niste pasta de polisat, s-a dus luciul de pe parchet. Sau poti schimba acele placi.

| LIN2010 a răspuns:

Daca s-a zgariat nu pre mai ai ce-i face, exista niste markere speciale, in magazinele de profil, cu care poti corecta culoarea sa fie cat mai putin vizibil accidentul. Daca insa s-a luat vopsea de la masuta, se poate curata cu diluant sau acetona.Succes

| CMaria21 a răspuns:

Daca parchetul s-a decolorat, apeleaza la un specialist pentru a vedea daca pentru tipul de parchet pe care il detii exista vreo solutie de colorare. In functie de destinatia incaperii in care ai parchetul, baie, bucatarie, unde este umezeala multa, sau dormitor, living, parchetul se poate decolora din mai multe cauze. La contactul prelungit cu apa (de exemplu o carpa mereu uda), parchetul se umfla, se decoloreaza, mai ales daca iese culoarea din carpa.

| Popa_Emanuel_Mihai_1999 a răspuns:

Salut poti da cu vopsea pe ea