| Sporea_Danutzu_1977 a întrebat:

Buna, ma gandeam sa construiect o cabana pentru turisti si ma gandeam sa o fac complet din lemn, as vrea sa aiba 60 m2 jos si mansarda de 60 dintre care 16 mp sa fie terasa, as vrea jos 1 baie si rest liber, iar sus 3 camere si 2bai si o terasa, as vrea un pret estimativ sa stiu cam cat ar costa si materialele plus mana de lucru.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cam 50000 lei.

| dullcat a răspuns:

Ai nevoie de proiect tehnic pentru asa ceva, din moment ce este in joc viata altor oameni. Daca vrei sa construiesti tu foisor sau anexa pentru gaini in curtea proprie, fa cum vrei.Dar nu-i pune pe altii in pericol de dragul profitului.

| relian a răspuns:

Daca te gindesti sa construiesti tu, e simplu, pui pe hirtie ce materiale ai nevoie, te duci la magazin si iei preturi, apoi stii cit o sa te coste.
Apoi te apuci de treaba. Faci cum vrei tu, munca o faci tu, asa ca nu cred sa te duca mult.

| Sistemulxxl a răspuns:

Mult.

| melimili a răspuns:

Acum vad a doua intrebare.
Daca o faci pentru turisti, va trebui ca fiecare camera sa aiba baia sa. Nu 2 bai la 3 camere. Cea de la parter e buna pentru living.
O vrei tu complet din lemn. Dar izolatia? Ca nu-ti vine nimeni daca e frig. Nici prietenii, daramite platitori. Plus apa calda, canalizarea, etc, etc.