| Sebastian_9846 a întrebat:

Maine e sarbatoare, Sf. Ilie, credeti ca e pacat daca imi fac curat in camera? multumesc

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Doi tineri aveau o dilema legata de felul in care crestinismul se impaca cu fumatul.
Primul se duce la un calugar intelept si ii explica ca nu se poate abtine de la fumat, intreband daca este sau nu pacat sa fumezi in timp ce te rogi.
Cel de al doilea se duce la acelasi calugar si ii explica ca nu se poate abtine de la rugaciune, simtind o nevoie acuta de a se ruga chiar si atunci cand isi aprinde tigara si este macinat de gandul daca este pacat sa se roage chiar si in timp ce fumeaza.
Cred ca raspunsurile primite de cei doi au fost total opuse, desi fondul problemei era acelasi.
Adaptand anecdota la situatia ta, eu as spune ca ar fi pacat sa nu iti faci curat in camera de sf. Ilie.

| 80Cris a răspuns:

Nu e pacat. Poti sa-ti faci linistit, fara nici o teama!

lolita
| lolita a răspuns:

Este pacat sa si mananciwinkingtu crezi ca cei care au o alta religie vor ajunge in iad daca maine fac treburi prin casa?

| luciana200972 a răspuns:

Este pacat doar dc nu ai chef sa faci curat si cauti un motiv sa mai amani cu o zi. parerea mea este ca maine sa te distrezi, facem noi si curatenie. pup

| oz a răspuns:

Sfantul Ilie vrea ca de sarbatoarea lui sa ai curat in camera, nu cred ca se supara.Sunt sigur ca ai facut tu pacate mai mari, constienta fiind de ele.Cata ipocrizie...

| GdX a răspuns:

NU nu este pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e niciun pacat stai lin:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai neaparata nevoie si nu mai poti amana nu este nimic grav, poti doar sa-ti faci ordine si stersi praful si a doua zi sa dai cu aspiratorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ti a venit intrebarea asta vb eu cu sf ilie sa te duca ca esti dus tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prost

| allleeeee a răspuns:

Nu se poate numi pacat doar daca faci curatenie astazi.
Daca faci maine ai grija sa nu fie una generala.
Eu stiu ca nu e bine sa cosi, sa calci, sa speli haine.

| Bubu a răspuns:

Da in alta zi nu poti sa faci? tocmai maine trebuie sa faci neaparat?laughing

| sandy a răspuns:

Da, este păcat.

| AllieGlam a răspuns:

Chiar crezi in prostiile astea? poti sa faci ce vrei si ce'ti place tiehappyce o sa ti se intample? o sa aluneci pe o coaja de banana? f'ti curat in cmerawinkinge recomandatlaughing

| karokyd a răspuns:

Da, e pacat... asa se zice... dar e si m`ai mare pacat daca nu faci curat, risti sa nu primesti banii pentru weekend de la parinti happy